دکتر طبیعت

منو

برای درمان هر دردی چه چایی بنوشیم؟

برای درمان هر دردی چه چایی بنوشیم؟

آیا احساس ناراحتی و کسالت دارید؟ نگران نباشید برای درمان هر درد و ناراحتی یک چای گیاهی عالی وجود دارد و تنها چیزی که لازم دارید آگاهی از بهترین گزینه برای درمان درد شما است.

برای سرفه:‌چای آویشن برای خود دم کنید. آویشن به آرام کردن اسپاسم برونش که به سرفه کردن منجر می‌شود کمک می کند. به‌ ازای هر فنجان آب جوش۳ قاشق چایخوری آویشن خشک در قوری بریزید و برای ۱۰ دقیقه بگذارید تا دم بکشد و روزی ۳ بار از آن بنوشید.
برای درخشش پوست: چای سبز یا سفید گزینه مناسب است. هردو این چای‌ها ۲ برابر چای سیاه حاوی آنتی اکسیدان هستند و دربردارنده که یک نوع آنتی اکسیدان به نام EGCG است که در برابر آسیب های نور خورشید و آلاینده ها از پوست محافظت می‌کند.
اثرات اکسیر چای سبز بر روی سلامتی
برای سلامت کلی: چای سبز را انتخاب کنید. از مبارزه با سرطان گرفته تا کمک به از دست دادن وزن اضافه، چای سبز یک گزینه بسیار قدرتمند است.
برای درد شکم: راه حل شما یک چای بابونه و نعنا است. چای گیاهی بابونه حاوی روغنی است که به ریلکس و شل شدن عضلات شکم کمک می‌کند. از این ‌رو برای رفع سوء هاضمه و تسکین مشکلات روده و کولیت دستگاه گوارش، در قوری به ازای هر فنجان آب جوش یک قاشق غذاخوری گل بابونه بریزید و روزی ۳ فنجان از آن بنوشید.
برای رفع استرس: نوبت چای سیاه است. یک مطالعه از دانشگاه کالج لندن نشان می‌دهد افراد بالغی که روزانه برای ۴ بار و طی ۶ هفته چای سیاه ‌نوشیدند نسبت به گروه کنترل، پس از موقعیت های استرس زا سطح کورتیزول پایین‌تری داشتند.
برای سردرد:
هنگامی سرتان از درد ضربان می‌زند که احتمالا علت آن تنگی عروق سر و فشار آمدن به دیواره آنهاست (مانند سردردهای تنشی) دست به دامن رزماری شوید. رزماری به گشاد شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند. به ازای یک قاشق چایخوری رزماری یک فنجان آب گرم در قوری بریزید در آن را بگذارید و ۱۰ دقیقه منتظر شوید تا دم بکشد. و سپس روزی ۳ بار یک فنجان از آن را بنوشید.
همچنین در مواردی که علت سردرد گشاد شدن رگ های خونی سر است مانند سردردهای میگرنی می توانید از زنجبیل کمک بگیرید زنجبیل حاوی ماده‌ای به نام ترومبوکسان A2 است که از ترشح موادی که سبب گشاد شدن رگ های خونی می‌شود جلوگیری می‌کند.

دسته بندی ها: نوشیدنی ها

دیدگاه ها